İçerik

Araştırma ve Geliştirme

Yarının makine güvenliği için yenilikler –

dünya çapında altı noktada

Dünya çapında altı noktada 100'den fazla çalışanı ile yeni fikirleri pazarlanabilir ürünlere dönüştürmek için araştırma ve geliştirme (Ar&Ge) alanında çalışıyoruz. Burada, Schmersal Group'un pazardaki inovasyon liderliğini geliştirdiği ve sürdürdüğü yenilikçi fikirler ve ürünler ortaya çıkıyor.

Ar&Ge üç görev alanına ayrılmıştır:

Mekanik, Elektronik und Test Teknolojisi.

Neben der zentralen Konstruktion und Entwicklung am Stammsitz Wuppertal gibt es fünf weitere Entwicklungsstandorte (Wettenberg, Mühldorf, Bergisch Gladbach, Boituva / Brezilya ve Şangay / Çin). Tüm geliştirme lokasyonları aynı veritabanlarını, araçları ve organizasyon yapılarını kullanır. Bu sayede, her bir geliştirme projesinde var olan yetkinliklerin mümkün olan en iyi şekilde kullanılmasını şart koşarız - müşterilerimizin yararına.

Sistematik Gelişim

Her bir ürünün araştırılması ve geliştirilmesi, modern inovasyon ve proje yönetiminin temel kurallarını ve net yapısını izler: başlangıç fikrinden teknik uygulamaya, numunelerin üretimine ve ilgili üretim ve test sistemlerine kadar.

Yeni çıkarılacak ürünleri ilgili standartlara ve yönergelere göre tasdik ederken, Schmersal sorumlu komiteler ve belgelendirme kuruluşları ile birlikte uyum içinde çalışır. DakkS akreditasyonlu laboratuvarı sayesinde, test laboratuvarı kendi başına birçok testi kendi bünyesinde yapabilir. Bu ürünlerin pazara sürülme süresini oldukça kısaltır.

Yaratıcı akıllar için alan - Schmersal'da araştırma ve geliştirme

Araştırma ve geliştirme personeli sadece son teknoloji ürünü aletlerle, sistemler  ve yazılımlar ile değil aynı zamanda hoş ve yaratıcılığı da geliştiren bir ortamda çalışır. İşyerleri cömertçe tasarlanmıştır - sonuçta, yarının yenilikçi ürünleri için fikirler burada oluşturulacak ve doğacaktır. Schmersal için sürekli eğitim fırsatları ile sürekli yeterlilik edinme ve kendini geliştirme, yenilikçi güvenlik şalt sistemlerinin geliştirilmesi için bir ön şart ve gereklilikdir.

Araştırma ve geliştirme için bir ağ – şirket içinde ve ötesinde

Birçok geliştirme ekibi ve çalışma grubu departmanları mevcut lokasyonlar arasında çalışır. Diğer bir çok şeyin yanı sıra, ATEX Direktifine göre şalt sisteminin patlamaya karşı korumalı olması, dayanıklı yapısı ve uluslararası standart komitelerinde geliştirilen yeni standartlara ve kılavuzlara uygunluğu gibi kesişen bir çok konularla ilgili çalışma yaparlar.

Buna ek olarak, Schmersal Grubu, üniversiteler ve enstitüler ile araştırma ve geliştirme alanlarında işbirliği yapmaktadır. Wuppertal Üniversitesi (Makine Mühendisliği / Emniyet Teknolojisi Bölümü), İş Güvenliği Enstitüsü, St. Augustin, Fraunhofer Üretim Mühendisliği ve Otomasyon Enstitüsü (IPA), Stuttgart ve Nagoya Üniversitesi / Japonya.

Merkezimizde - müşterilerin gereksinimleri ve isteklerini karşılamak var

Tamamen yeni ürünlere veya müşteriye özgü varyantlara yol açan birçok yeni fikir ve öneri, diğer disiplinler ile olan etkileşim ve  konuşmalarda ortaya çıkar. Yeni gelişmelerin oluşmasına önemli itici güçler sağlayan ürün yönetimine ek olarak, endüstri yönetimi, pazarlama ve satış konularında çalışan meslektaşlar da “pazarın nabzını tuttukları” için önemli karkı sağlıyorlar. Bu, Schmersal'ın müşterilerine mekanik ve fabrika mühendisliğinde gerçek rekabet avantajları getiren yeni gelişmelere yol açar. Müşterileri ise, son derece verimli, güvenli ve ergonomik makineler ve sistemler kullanabildikleri gerçeğinden faydalanmaktadır.

Bölünmüş içerik