İçerik

"Güvenli ve yalın oyna"

Yalın üretim için ürünler ve çözümler - Schmersal tarafından üretilmiştir

Yalın üretimin birçok yönü vardır ve yalın, verimli üretim için optimize etmenin birçok yolu vardır.

Oldukça önemli bir etken - sıklıkla da küçümsenen - işyerlerinin ergonomik tasarımıdır. Tüm aletler ve iş parçaları, birbirlerine ve operatöre göre en uygun şekilde düzenlendiyse, verimli ve konsantrasyon içinde bir çalışma için temel bir ön koşul sağlamış olur. Ek olarak, tek taraflı veya gereksiz verim kaybına neden olan yüklerden kaçınılır.

(Üretim) adası üzerinde çalışmak

Bu nedenlerden dolayı, yalın üretim anlamında iş akışının "yalın" tasarımı, sağlık bakımı ve önleyici mesleki güvenlik için çok önemli bir unsurdur. Bu etmen Schmersal Grubunun bu konuyla yoğun bir şekilde ilgilenmedeki ana motivasyonudur.

Bu aynı zamanda kendi üretimimiz için de geçerlidir.

Örneğin: Özellikle işletim sistemleri ve güvenlik kontrollerinin üretildiği Wettenberg çalışmalarında, üretimi yeniden yapılandırdık ve yalın üretim ilkesi üzerine inşa edilen üretim adalarını kurduk.

Güvenli çalışma - ergonomik olarak iyileştirilmiş işyerlerinde

Önceden, her işyerinde kapsamlı analizler yaptık ve tipik hareketleri kaydettik.

Daha sonra, bu süreçler optimize edildi - başlangıçta planlama seviyesinde. Bunu yaparken ergonomik işyeri tasarımının temelleri (operatörün yükseklikleri ve genişlikleri, hareket alanları, oturma pozisyonu ...) dikkate alındı.

Bu planlar uygulanmakta ve kendilerini uygulamada kanıtlamaktadır - ölçülebilir sonuçlar ile, size ayrıntılı olarak tanıtmak istiyoruz.

İnsan-makine arayüzü için kapsamlı ve eksiksiz bir program

Ergonomik olarak çalıştırılabilen ve aynı zamanda insan-makine arayüzünde şeffaflık ve bilgi sağlayan bu optimizasyon çalışması için kendi programımızdan işletim sistemleri kullandığımızı söylememize gerek yok.

Ürün yelpazemizden bazı örnekler:

  • Ayak kumandalarının ergonomik, yorulmadan çalışma sağlaması için ayak pedalı ve emniyet ayak şalteri serisi (ZQ / TQ serisi)
  • Standart profil sistemlerine doğrudan bağlantı için kontrol panelleri (BDF serisi)
  • Diz şalteri tamamen yeni dizayn bir anahtarlama cihazı (s.u.)
  • Çeşitli tasarımlarda ve çok geniş bir yelpazede endüstriyel kullanım için kontrol ve kumanda cihazları (seri N, R, ...) (butonlar, gösterge lambaları, açma / kapama düğmeleri, acil durum butonları, anahtar anahtarlar ..., hepsi kendi üretimimizden)
  • Makine fonksiyonlarının ergonomik çalışması için özellikle düşük çalışma gücüne sahip kumanda elemanları (çalıştırma ve kontrol cihazları, ayak şalterleri ...)
  • Manuel kumandalı kontrol ile presler ve diğer makineler / montaj sistemleri için çift el kontrol paneli
  • Makine işlevlerini tetiklemek / durdurmak için güvenlik paspasları
  • Güvenlikle ilgili işlevler için kablosuz "el tipi" kontrol sistemleri.

Yeni bir operatör paneli türü

Optimizasyon çabalarımızın bir parçası olarak, tamamen yeni bir kontrol unsuru geliştirdik:

Diz Anahtarı.

Çalışma fonksiyonlarının çalışmasına izin verir örn. elektrik aksamlarının montajı sırasında, operatörün iş parçalarını tutmak için ya da montaj için her iki eline sahip olduğu ve ayağını zeminden ya da ayak dayanağından kaldırmadan başka bir makine işlevini tetikleyebildiği bir tertibat.

Bu, işlerini ilk diz-anahtarları kullanan çalışanlar tarafından onaylandığı gibi, işi kolaylaştırır.

Bizim Know-how: İşyerlerinin Optimizasyonu

"Yalın" iş istasyonlarının optimizasyon ve tasarımında edindiğimiz bilgi birikiminden ve "operatör kontrol ve izleme" alanındaki geniş ürün yelpazemizin kullanımından nasıl yararlanabilirsiniz?

Kısaca: “Güvenlik Hizmetleri” kapsamında, uzman danışmanlarla işbirliği yaparak, işyerlerinizi üretim ve montajda optimize etmenizi öneriyoruz.

Bunu yaparken, sistematik olarak ilerliyoruz ve aynı zamanda kapsamlı pratik bilgi birikiminden faydalanabiliyoruz: Ne de olsa, dünya çapında Schmersal Grubunun yedi üretim tesisinde birkaç yüz üretim ve montaj iş istasyonu var. Ayrıca çalışanlarınızın eşit derecede iyi organize edilmiş işyerlerinde çalışmasını, fabrikalarımızda, eldeki tüm araç ve kaynaklara sahip olduklarını ve üretim ekipmanlarının kolayca, güvenli ve sezgisel olarak işletilebilmesini sağlıyoruz. Bu yoğun, üretken ve güvenli bir çalışma ortamı yaratır.

En iyi örnek: Yalın Ada

Danışmanlığımızın sonucu neye benzeyebilir: somut olarak, şirketinizde? Dünya çapında üretim ağımızın öncü fabrikası Wuppertal'daki merkezimizde yedi tesisle birlikte size hiçbir yükümlülük altına girmeden göstereceğiz. Burada ve aynı zamanda Wettenberg fabrikasında, üretim ve montaj işlerinizi optimize etmek için size ilham veren "Lean Islands" u kurduk ve size yalın üretim projelerini nasıl müşterilerimizle birlikte uygulamaya geçirdiğimizi gösteriyoruz.

Bölünmüş içerik