İçerik

Literatür

Makine güvenliği ve çalışma grubu katılımı konusundaki yoğun katılımımız nedeniyle, Schmersal Group'un geliştirme ve tasarım departmanları ile ürün yönetimi, makine mühendisliği ve tesis kullanıcılarına vermekten mutluluk duyduğumuz uzmanlık bilgisini toplamaktadır.

Geçmişte bu konuda birkaç uzman kitap yayınladık.

mrl news / Edition 2021/01

Content

 • Editorial: New solutions for the safety of machinery, occupational H & S and infection prevention
 • Revision of EN ISO 14119
 • New statistics from the German Federal Institute for Occupational H & S
 • Guest article: EN 60204-1: Aspects from practice in relation to ‘earthing’
 • White paper: Practical safety solution for setup operation
 • Testing of active optoelectronic protective devices
 • New products and services for infection prevention from Schmersal
 • The tec.nicum academy seminar programme for 2021

Download (pdf)

You can also view this mrl news online as a flip-through e-paper.

To the flip-through e-paper

 

AB ürün kurallarının uygulanmasında "Mavi Kılavuz"

Yeni Yaklaşım ve Küresel Yaklaşım'a (“Mavi Kılavuz”) dayanan direktiflerin uygulanmasına ilişkin Kılavuz 2000 yılında yayınlanmıştır. O zamandan beri, yeni yasaya göre mevzuatın nasıl uygulanacağını açıklayan ana referans belgelerinden biri haline gelmiştir. Yaklaşım, şimdi Yeni Yasama Çerçevesi kapsamındadır.

Rehberin bu yeni versiyonu, bu nedenle, önceki baskıya dayanacak, ancak yeni bölümleri, örneğin, ekonomik operatörlerin veya akreditasyonun yükümlülüklerini veya standartlaştırma veya piyasa gözetimi gibi tamamen gözden geçirilmiş bölümleri kapsayacak. Rehbere ayrıca, Yeni Yasama Çerçevesinin, en azından kısmen, “Yeni Yaklaşım” olarak adlandırılan direktiflerle değil, her tür Birlik uyum yasasıyla kullanılmasının mümkün olduğunu yansıtan yeni bir başlık verilmiştir.

Makine güvenliğinde güncel konulara bakan yeni bir kitap

Avrupa Birliği'nde ürünlerini pazarlarken, tasarımcıların ve satıcıların dikkate alması gereken faktörler nelerdir? Schmersal Group tarafından "Europa'da Maschinensicherheit" (Avrupa'da Makine Güvenliği) adı verilen yeni kitap tarafından yanıtlanan soru budur.

Zengin biçimde resimlendirilmiş 400 sayfalık 30 makalede 26 yazar, makine güvenliğini yöneten en önemli düzenlemeleri sunmaktadır. Denemeler, fonksiyonel güvenlikten akışkan güç sistemlerine ve basınç ekipman direktiflerine kadar uzanır. Yazarlar ayrıca, Çin, Japonya, Rusya ve ABD dahil olmak üzere AB'nin ötesinde piyasalara bir bakış açısı getirmekte ve bu ülkelerdeki düzenlemeleri tanıtmaktadır.

Kitap, hem uluslararası tesis ve makinelerin tasarımcılarına hem de sistemleri çalıştıran güvenlik mühendislerine ilgi duyacaktır. Makalelerin yazarları kendi alanlarında uzman kişilerdir ve konuları, herhangi bir üreticiden bağımsız olarak anlaşılabilir ve kapsamlı bir şekilde açıklarlar.

Yüksek lisans mühendisi ve ekonomist, Philip Schmersal, K.A. Schmersal GmbH & Co. KG:
"Makine güvenliği için yüksek kaliteli ve norm uyumlu ürün ve sistemlerin güvenilir kullanımı, mühendislerin ilgili yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olduğunu ve bunları uygulayabildiklerini varsayar. Bu yeni kitapla, tesis ve makinelerin güvenli çalışmasının bilincini artırmak ve uluslararası düzeyde temel ilkeler. "

"Avrupa'da Makine Güvenliği" (yayıncı Frank Schmidt, ISBN 978-3-935966-25-9) kitapçılardan 79.90 € karşılığında satın alınabilir.

MRL Haberler - Sayı 36

İçindekiler:

 • EN ISO 13 849 uygulamasının sınırlamaları
 • Hiçbir kağıt kaplanı” yok: hatalı makine durumunda ürün sorumluluğu!
 • Kenar tespiti ile RESET: “evet”, ama hangisi?
 • Risk değerlendirmesi: makine güvenliğinin temel noktaları
 • MD 2006/42 / EC Kılavuzu
 • Tehlikeli ürünler 2012 - ürün güvenliği hakkında bilgi

İndir (pdf)

ZVEI: Makine Güvenliği

Bir makine üreticisi veya sistem entegratörü misiniz?
Makineleri güncelliyor musun?

Gelecekte işlevsel güvenlik açısından dikkate almanız gereken budur!

EN 62061 ve EN ISO 13849-1 standartlarının uygulanması ile ilgili notlar

İndir (pdf)

Makine Güvenliğine Yeni Bir Yaklaşım

EN ISO 13 849-1 - Kontrol Sistemlerinin Güvenlikle İlgili Kısımları.

Bu broşürde, EN 954-1 standardının sona ermesi ve EN ISO 13 849-1 revize edilmiş standarttaki yeni düzenlemeler ile ilgilenen 2005 Elan ders etkinliğindeki ana konuşmayı kapsamlı bir şekilde vurgulamaktayız. Bu broşürü yayınlama girişimi ile SCHMERSAL Grubu, makinelerin güvenliği konusundaki ileri yetkinliklerini vurgulamayı amaçlamaktadır. İnsanların, makinelerin ve ekipmanların korunması için tasarlanmış emniyet şalt sistemi ve güvenlik sistemleri tedarikçisi olarak, müşterilerimize, güvenlik uygulamalarına gelince, tercih ettikleri ortak olmaları için, sınırlar ve arka plan bilgisi hakkında ek bilgi sağlamak istiyoruz. makineler ve makine kontrolü için bileşenler.

İndir (pdf)

To top