İçerik

Sosyal Sorumluluk

Schmersal Grubu, kendisini sadece bir ticari işletme olarak değil, aynı zamanda çevresine karşı ve toplum içinde sorumluluk alan bir “kurumsal vatandaş” olarak görmektedir. Tüm üretim sahalarında iyi komşuluklar kurmak ve toplulukların ortakları olmak istiyoruz. Bu nedenle, yerel girişimleri ve sponsor faaliyetleri destekliyoruz, ör. Yerel hayır kurumları ve spor kulüplerini desteklemek gibi.

Sosyal sorumluluk, çalışanlar için de büyük ölçüde geçerlidir: Büyümemizin temel unsurlarından biri, işgücümüz ve aileleri için sürekli olarak güvenli işlerin sağlanmasıdır.

Çevrenin ve çalışanlarının sorumluluğunun ötesinde, Schmersal Grubu'nun kurumsal yönetim ve iş ilişkileri anlayışı, her şirketin sosyal sorumluluk taşıdığı ve uygun etik ilkelere bağlı olduğu prensibiyle yönlendirilmektedir.

Bu nedenle Schmersal Group, çevre koruma ve müşteri memnuniyeti gibi diğer unsurlarla desteklenen düşük voltajlı şalt sistemi "Code of Conduct" des ZVEI nı ve „Code of Conduct“ des europäischen Dachverbandes für Niederspannungs-Schaltgeräte (CAPIEL), nı imzalamıştır. Bu Davranış Kuralları'nın temel anlayışı, hedefleri ve tavsiyeleri, kurumsal felsefenin bir parçasıdır ve bağlayıcı kabul edilir.

Bölünmüş içerik

Schmersal yakınındaki şirket anaokulu

Bu sorumluluğun açık bir işareti, 2008 yılının başında Wuppertal'daki merkez ofisinde açılan şirket anaokuludur. Çalışanların iş ve aile yaşamını uzlaştırmasını kolaylaştırır. Ve iddialı eğitim hedefleri var: Okul öncesi çocuklar özellikle alıcı ve öğrenmeye istekli ve gerçekten "oynayarak" öğreniyorlar, bu öğrenme yeteneği özellikle teşvik edilmelidir.