İçerik

Meilensteine der Unternehmensgeschichte

2017

Schmersal Group yönetim ekibini genişletiyor ve Michael Ambros'u K.A. Schmersal GmbH & Co. KG genel müdürü olarak atadı. Michael Ambros yeni görevinde yönetim, satış ve pazarlama bölümlerinden küresel olarak sorumludur.

Aralık ayında Schmersal, Japonya'da bağımsız bir yan kuruluş kurdu. Tetsuya Horimoto, yeni Schmersal Japan KK'nin genel müdürü olarak atandı.

2016

1 Ocak 2016'da Schmersal Grubu tec.nicum adı altında bağımsız bir Güvenlik Hizmetleri bölümü kurdu. tec.nicum uzmanları makine üreticilerine ve kullanıcılarına makine güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçları hakkında danışmanlıkta bulunur. Ayrıca, dünya genelinde karmaşık güvenlik çözümleri tasarlar ve uygular.

Optoelektronik güvenlik ürünleri üreten Schmersal Safety Control GmbH, artan iş yükü nedeniyle üretimini genişletiyor. Kasım 2016'da, Safety Control, Mühldorf am Inn'de yeni bir yerleşim yerine taşındı. Artık üretim ve lojistik tek bir çatı altında toplandı, bu da müşteriler için teslimat hızını geliştirdi.

2014

Schmersal Grubunun bir yan kuruluşu olan Böhnke + Partner GmbH, Bergisch Gladbach'ın bir bölgesi olan Obereschbach'ta yeni yönetim ve fabrika binası inşaatı için temel atmış bulunmaktadır. Yeni bina, uzun vadeli büyüyen çalışan sayısı için giderek büyüyen bir şirket alanı sunuyor ve üretim alanı için gelecekteki talebi karşılayacak.

Çin'de devam eden büyüme aynı zamanda Schmersal Industrial Switchgear Shanghai Co. Ltd. tarafından tamamlanan Qingpu / Şangay'da yeni bir bina inşaatı da gerektiriyor. (SISS) Ağustos ayında kapılarını açacak.

2013

Schmersal grubu böylece kontrol teknolojisinin önemli alanlarından asansör teknolojisi iş alanını genişleterek, Bergisch Gladbach‘daki Böhnke + Partner GmbH Kontrol sistemleri firmasını grubuna katar. Böhnke + Partner'in genel merkezi, asansör teknolojisi için bir yetkinlik merkezi haline gelmek üzere genişletilecek.
Ekim ayında, Pune’un Ranjangaon bölgesi içinde Schmersal Grubu'nun yeni üretim tesisi Hindistan'da açılmıştır. Schmersal India Private Limited Hindistan pazarı için üretim ve depo alanı sağlamakta, emniyet şalterleri ve asansör şalt ürünleri üretmektedir. Yaklaşık 4.000 m²'lik yeni bir fabrika sahası ve yaklaşık 60 çalışanı bulunmaktadır.

İki yıllık bir planlama ve inşaat aşamasından sonra, Wuppertal'deki Schmersal Group yeni Orta Avrupa Deposunu işletmeye başladı. Lojistik merkezi, 1.800 m²'lik dar koridorlu palet deposu için 3.600 m²'lik alanda 26.000 adet göz alana sahip otomatik küçük parça deposu (AKL) ve toplama ve paketleme işlemleri için geniş alanlar sunuyor.

2012

Schmersal Grubunun altıncı üretim sahası için temel atma töreni yapıldı. 2007 yılında kurulan Schmersal India Pvd. Ltd Pune yakınlarındaki Ranjangaon'da Hint pazarı için güvenlik şalt ve asansör şalterleri üretecek.

Wuppertal'daki Avrupa lojistik merkezi için inşaat çalışmalarının başlaması.

To top

2011

Şirket tarihindeki şu ana kadar ki en iyi mali yıl gerçekleşti. Yaklaşık 1350 çalışan ile 180 milyon € ciro/satış gerçekleştirdi.

Qingpu (Şanghay Bölgesi) / Çin'de yeni bir tesis için temel atıldı. Schmersal Endüstriyel Şalt Ürünleri Ltd. şimdi yaklaşık 100 kişi istihdam ediyor. Bu üretim alanının 9.500 metrekare, 4000 metrekare depo ve taban alanı, 1.700 metrekare ile beş katlı idari binası ile büyük bir kompleks inşa edilmiştir.

To top

2010

Dipl. Wirt.-Ing. Philip Schmersal, şirketin kurulduğu günden bu yana 65. yılda Schmersal Grubunun yönetimine katılması ile üçüncü nesil sahiplerine ulaştı. Daha önce Philip Schmersal Asansör Teknolojisi Başkanlığı da dahil olmak üzere grup içinde çeşitli görevlerde bulundu.

To top

2009

"Teknoloji ve Pazar Stratejisi 2015" ile, Schmersal Grubu kendini yeniden yönlendiriyor. Yeni stratejinin ana unsurları arasında endüstriye daha güçlü bir odak, çözümlerin ve sistem işlerinin genişletilmesi ve müşterilerle daha yoğun bir istişareler bulunmaktadır. Fonksiyonel Güvenlik Mühendisleri tarafından.

To top

2008

Ocak 2008'de Wuppertal'daki fabrika binasında çok özel yeni bir binada önemli bir hizmet faaliyete geçecek. Şirket anaokulu 18 çocukla ve zorlu pedagojik bir konseptle kapılarını açacak. Çocukların tamamen doğal merakı ve ilgisi, bilgi ve beceri sahibi olmak için kullanılmalı ve teşvik edilmelidir - İngilizce'de (İngilizce anaokulunda ikinci bir dildir) bilim ve teknoloji konularının yanında ele alınmaktadır.

Ekim 2008'de Schmersal Group, Safety Control GmbH ve karde şirketi Safety Protec GmbH'yi Mühldorf / Inn'de satın almasını gerçekleştirdi. Böylece güvenlikle ilgili optoelektronikteki ürün yelpazesini yüksek kaliteli ve pratiğe yönelik ürün serileri ile genişletmiş oldu. İki şirket şimdi Schmersal Safety Control GmbH olarak faaliyet göstermektedir ve Optoelektronik için Schmersal Grubunun ana yetkinlik merkezi olarak grup içinde konumlandırılmaktadır.

To top

2007

Eğitim merkezi tec.nicum‘un açılışı.
Halihazırda 100'den fazla çalışanı olan Çin'de üretimin genişletilmesi.

To top

2004

Heinz Schmersal, K. A. Schmersal GmbH'nın tek hissedarı olarak yönetimi devir almıştır; steute firması şirketler grubundan ayrılmış olur ve böylece girişimci ailede devam eder.

Schmersal Grubunun Yeniden Düzenlenmesi: Üç iş alanında yoğunlaşma:

  • Asansör Teknolojisi
  • Otomasyon Teknolojisi
  • Güvenlik Teknolojisi

To top

1999

Ağırlıklı olarak Doğu Asya pazarlarına asansör şalt malzemeleri tedarik eden Şanghay / Çin'de bir üretim tesisi üretime başlıyor.

To top

1997

Schmersal, Schunk-Grubunun Wettenberg'deki Elan Schaltelemente GmbH & Co. KG firmasını devraldı.

To top

1994

Schmersal, Löhne'deki steute Schaltgeräte GmbH'yi devraldı.

To top

1982

Kuşak değişikliği: Kuzenler Stefan ve Heinz Schmersal, kurumsal sorumluluğu üstlenirler. Sistem güvenliği: insanlar ve makineler için koruma, girişimcilik felsefesinin düşüncesini ve eylemini - başarılı bir şekilde ifade etmekte ve belirlemektedir.

To top

1974

Bir satış ve üretim şirketi olan ACE Schmersal Ltda. Sao Paulo / Brezilya'da kuruldu. ACE Schmersal bugün Güney Amerika pazarı için yaklaşık 200 çalışanı ile güvenlik ürünleri üretmektedir.

To top

70‘ler

Schmersal, erken yıllarda elektronik yaklaşım anahtarları geliştirmeye ve üretmeye başlayan ilk öncü şirketlerden biridir.

To top

60‘lar

Uluslararası pazarlara açılma eğilimi erken dönemlerde başlamıştır. Schmersal, önemli dış pazarlarda yan kuruluşlarını kuruyor.

To top

50‘ler

Ürün portföyü sürekli genişlemektedir. Anahtarlama cihazlarının bir çoğu emniyetle ilgili uygulamalarda kullanılır, örn. potansiyel olarak patlayıcı tehlikeli alanlarda.

To top

1945

İkinci Dünya Savaşı'ndan hemen sonra, kardeşler Kurt Andreas ve Ernst Schmersal, ilk olarak asansör sektörü için bileşenler imal eden bir şirket kurdular. 1947'de mekanik şalt üretimi başladı.