İçerik

Kalite Yönetimi

Kalite yönetimimizin ilkeleri

Güvenlik ürünlerini geliştiren, üreten ve satan bir şirket olarak, çok yüksek bir sorumluluk seviyesine sahibiz. Müşterilerimizin bu tip ürünlere verdikleri yüksek taleplerin farkındayız ve Schmersal Grubu tarafından üretilen her bir şalt ünitesinin bu gereksinimleri tam olarak karşılaması veya hatta aşmasını hedefliyoruz. Bu nedenle ürünlerimizin kalitesi bizim önceliğimizdir. Hedeflerimizi ve kalite politikamızın prensiplerini tüm Schmersal için bağlayıcı bir temelde belirledik. Çalışanlarımızın da kalite felsefemizle günlük bazda yaşamalarını bekliyoruz. Kalite hedeflerimize ulaşmak için çalışanlarımızın uygulayabileceği bir referans çerçeve oluşturmak, kalite politikamızın ilkeleri arasındadır.

Tutarlı global standartlar

Schmersal Grubunun tüm üretim iştirakleri, DIN EN ISO 9001'e göre sertifikalandırılmış bir kalite yönetim sistemi temelinde çalışır. QM sistemi, tasarımda modülerdir ve şirket içindeki tüm süreçler ve iş akışları için açık kurallar belirler.

Kalite kurallarının siteler arası geçerliliği, yönetim sisteminin yapısının ötesine geçmektedir. Tüm ulusal ve uluslararası siteler için standartlar büyük ölçüde bağımlıdır ve tutarlı süreçler ve araçlar kullanılır. Maksimum şeffaflık ve etkililik elde etmek ve garanti etmek için süreçler küresel bazda koordine edilmektedir.

Elbette müşterilerimize gerekli ulusal sertifikalar doğrultusunda şalt cihazları edinirler, örn. CCC (Çin), UL / CSA (Kuzey Amerika) ve EAC (Rusya).

Sertifika Ek X MD'ye uygun olarak

Wuppertal ve Wettenberg sahalarındaki Makine Direktifinin Ek X'ine (“Kapsamlı Kalite Güvencesi”) uygun olarak sertifikalandırma, kendi makine güvenlik bileşenlerini geliştirebileceğimiz, test edebileceğimiz ve sunabileceğimiz anlamına gelir. Aynı zamanda, sitelerin yüksek kalite seviyesini ve uzmanlığını doğrular.

Ex-şalter için

Patlama korumalı uygulamalar için şalt sistemi geliştiren ve üreten tüm Schmersal Group sahaları, ilgili kurallara ve standartlara göre QM sistemi için onay ve onayları öngören DIN EN ISO 9001 uyarınca sertifikalandırılmıştır. Bu, Schmersal Grubunun yüksek kalite standartlarının bir başka özelliğidir. Bu, patlama riski olan ortamlar için çok hassas (güvenlik) şalter alanında gerekli güvenliği garanti eder.

Kendi akredite test laboratuarımızda kalifikasyon

Wuppertal tesisindeki iyi donanımlı Schmersal laboratuvarı, Alman akreditasyon kuruluşu olan DAkks tarafından tanınır ve DIN EN ISO / IEC 17025 ile uyumlu olarak akredite edilir. Bu, uygun şartlara bağlı olarak düşük voltajlı şalt sisteminin sorumluluğunu alabileceği anlamına gelir. Uluslararası standartlar.

Schmersal Grubu'nun müşterileri için bu, şu anlama gelir: yeni cihazlar ve teknolojiler piyasaya daha hızlı ve daha maliyet etkin bir şekilde kontrol edilebilir ve piyasaya sürülebilir. Zaman alan üçüncü taraf denetimleri basitleştirilir, test kapsamının müşteriye özel gereksinimleri de daha kolay uygulanabilir.

Test ve sertifikasyon için titiz kalite standartları

Schmersal test laboratuarında şu anda on bir kişi çalışıyor, bunların dokuzu resmi olarak kayıtlı testçidir. Test ekipmanı, elektrik ve mekanik sertlik ve servis ömrü testleri, ortam simülasyon sistemleri (sıcaklık, nem, titreşim, contalar) ve gerekli EMC ekipmanı için test panellerini içerir.

Geliştirme sırasında ve test sırasında yeni güvenlik şalt sistemini test etmenin yanı sıra, laboratuvarın sorumlulukları arasında seri üretim ve testin güvence altına alınması ve mevcut geliştiricilerin (geliştiricilerle işbirliği içinde) optimizasyonu da yer alıyor. Schmersal Group QM sistemine tamamen entegre olan ayrı bir kalite yönetim sistemi, test ve kalifikasyondaki titiz kalite standartlarına uygunluğu garanti eder.

K.A. Schmersal Holding GmbH & Co. KG / Germany

DIN EN ISO 9001: Main certificate including attachment: German/English

DIN EN ISO 9001: Single certificate: German/English

K.A. Schmersal GmbH & Co. KG / Wuppertal / Germany

DIN EN ISO 9001, Single certificate: German/English

MRL 2006/42/EG: German/English

ATEX 2014/34/EU: German/English

K.A. Schmersal GmbH & Co. KG / Wettenberg / Germany

DIN EN ISO 9001: Single certificate: German/English

MRL 2006/42/EG: German/English

ATEX 2014/34/EU: German/English

ARL 2014/33/EU: German/English

Safety Control GmbH / Mühldorf am Inn / Germany

DIN EN ISO 9001: Single certificate: German/English

Böhnke + Partner Steuerungssysteme GmbH / Bergisch Gladbach / Germany

DIN EN ISO 9001: Single certificate: German/English

ARL 2014/33/EU: German/English

ACE Schmersal Eletroeletrônica Industrial Ltda. / Brasilien

DIN EN ISO 9001: Single certificate: German/English/Portuguese

ATEX DNV-GL, certificate: English

Schmersal Industrial Switchgear Co. Ltd. / China

DIN EN ISO 9001, single certificate: German, English, Chinese

ATEX 2014/34/EU: English

Schmersal India Private Limited / Indien

DIN EN ISO 9001: Single certificate: German/English

Bölünmüş içerik

Test laboratuvarı / test laboratuvarı

VDE'de Alfa - Alçak Gerilim Cihazlarının Test Edilmesi ve Sertifikasyonu

Low Voltage Agreement Group

Gesellschaft für Umweltsimulation